Atego

İlk sürüşte ve binlerce kilometre sonra Atego her açıdan en öndedir. Atego’nun ayrıcalıkları arasında yüksek kalitesi, olağanüstü güvenilirliği ve uzun ömrü yer alır. Yüksek performans, sürüş konforu, verimli ve çevre dostu tahrik teknolojisi ise diğer avantajları arasındadır. Bu avantajlar Atego'nun eşsiz değerlerini oluşturur ve onu hafif kargo dağıtımı faaliyetleri için ilk tercih haline getirir.

Mercedes-Benz Atego, yakıtı son derece verimli bir şekilde kullanır. Atego’da kullanılan yüksek verimli motor teknolojisi, sürüş tekniklerinin de katkısıyla muazzam bir tasarruf olanağı sunar. Uygun bir sürüş eğitimi ve doğru sürücü yaklaşımları ile Atego’nun yakıt giderlerinde önemli bir tasarruf sağlamak mümkündür. 

Atego’nun acil frenleme yardımcısı Active Brake Assist, sistem sınırları içerisinde araç önünde bulunan engelleri algılayabilir, sürücüyü algılanan tehlikelere karşı uyarabilir ve gereken durumlarda tam frenleme ile olası bir kazayı önleyebilir veya sonuçlarını hafifletebilir. Sistemin dördüncü nesli, duran ve hareketli nesnelerde tam frenleme ve hareket eden yayalarda kısmi frenleme yaparak sürücüyü destekler ve böylece kazaları azaltır veya tümüyle önleyebilir.

4 silindirli ve 5,1 L motor hacmine sahip Atego, 750 Nm'ye ulaşan tork değeri ile mükemmel bir performans gösterir.