Hakkımızda

Hakkımızda

1965 yılında mümessillik ve ithalat alanında çalışmak üzere kurulmuş bir şirket olan KOLUMAN, bugün, motorlu araçlar ticareti ve satış sonrası hizmetler, treyler, damper, tanker, yangın söndürme üst yapıları, tuz serici, vakumlu süpürge, ön süpürge, kar bıçağı ve bir çok çeşit araç üst yapı satışı, pazarlama ve dış ticaret alanlarını kapsayan geniş bir alanda faaliyet göstermektedir. KOLUMAN, 1984 yılında Otomarsan'a ortak olarak, Mercedes-Benz'in Türkiye'de yeniden yapılanması sırasında, ülkemizin otomotiv pazarında önemli bir sorumluluk almıştır.

KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş. finans, idare, satış, montaj, üretim ve uluslararası ticaret birimiyle idari yapısını oluştururken, işletme noktalarındaki başarılı hizmet ve servis anlayışı ile özel sektörün yanı sıra, başta T.C. Karayolları, Köy Hizmetleri Gen. Müd., Türk Silahlı Kuvvetleri, Orman Gen. Müd., Devlet Demiryolları olmak üzere birçok kamu kuruluşuna ve belediyelere yaptığı satışlar ve kurduğu tesislerle devlet sektörüne güvenle hizmetlerini sürdürmektedir.

KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş.’nin tüm şubeleri ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi; ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında Alman ve Türk akreditasyonlarına sahip TÜV Thüringen e.V. ve Kiwa Belgelendirme kuruluşları tarafından belgelendirilmiş olup; 9001, 14001 ve 45001 yönetim sistemlerini tüm iş süreçlerinde başarıyla uygulamaya devam etmektedir.

Yıllardır Türkiye pazarında taşımacılık sektörünün sorunları ile yakından ilgilenen Koluman, Mercedes-Benz Türk A.Ş. ve Mercedes Benz Otomotiv ve Ticaret Hizmetler A.Ş.’nin Türkiye ana bayilerinden biri olup, Mercedes marka araçların satış ve satış sonrası servis hizmetlerini vermesinin yanı sıra, araç üst yapısı ve montaj işleri de yapıyor. Lojistik sektöründe Mercedes-Benz Türk A.Ş. ve Mercedes Benz Otomotiv ve Ticaret Hizmetler A.Ş.’nin onaylı üst yapıcı olarak Mersin’in Tarsus ilçesindeki 80.000m2’lik kapalı alanda faaliyet gösteren Koluman, nakliye ve lojistik sektörü için semi-treyler, savunma sanayinde kullanılmak üzere taktik tekerlekli araçlara sivil ve askeri projeler dahilinde üst yapı üretimi gerçekleştiriyor.

Şirketimiz 2021 yılı sonu itibariyle Türkiye genelinde Merkez 1, 4 Şube, 9 Showroom, 710 personeli, 5.270.810.704,68-TL cirosu, tamamı ödenmiş 325.000.000.-TL sermayesi ile otomotiv sektörünün önemli firmalarından biri haline gelen şirketimiz, Fortune dergisinin her yıl yayınladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi listesinde 2021 cirosu ile 111. sırada yer almıştır.

Şirketin en büyük hissedarı, aynı zamanda Mercedes-Benz Türk A.Ş. ve Mercedes Benz Otomotiv ve Ticaret Hizmetler A.Ş.’nin de ortağı olan Koluman Holding A.Ş.’dir.

Şirketimizin merkezi Ankara'dadır.