Arocs

İster yarı römork çekicisi olsun, ister kasalı araç, ister beton mikseri, ister damperli araç… Arocs, şantiyenin her koşulunda beklentilerinize cevap verebilecek benzersiz bir yardımcıya dönüşür.

Mercedes-Benz Arocs, 18 ton ve üzeri kullanımlarda, şantiye sahalarındaki tüm zorlu koşulların üstesinden mükemmel şekilde gelebilecek şekilde tasarlanmış ve güçlü Euro VI motor opsiyonları ile Mercedes PowerShift 3 şanzıman ile donatılmıştır.

Arocs’un Mercedes-Benz güvenilirliği ile üretilmiş yürüyen aksamı şantiye sahalarındaki tüm özel talepleri karşılamak için tasarlanmıştır. Zorlu koşullara göğüs germek üzere geliştirilmiş yüksek dayanımlı akslar, ideal devir aralıklarında sağlanan yüksek motor gücü ve torku ile Mercedes PowerShift 3'ün iyileştirilmiş vites değiştirme süreleri, Arocs’un inşaat sahasında beklentilerin üzerinde bir performans göstermesini sağlar.

Arocs, sahip olduğu son teknoloji motor-şanzıman ikilisi ile son derece yüksek bir verimliliğe sahiptir. Düşük yakıt tüketimi ile maliyetleri azaltmak noktasında size eşsiz bir destek sağlar.

Sürücünün yükünü aktif bir şekilde hafifleten, araç ve yükü koruyan ve daha fazla verimlilik kazandıran yenilikçi asistan sistemlerinin desteği ise Arocs’u şantiye sahalarının yorulmak nedir bilmeyen kahramanına dönüştürür.

Mercedes-Benz Arocs, sahip olduğu Euro VI motorların muazzam teknik değerleri ile de öne çıkar: 460 kW'ye (625 PS) kadar motor gücü ve 3000 Nm'ye varan azami tork... Azami 250 tonluk Arocs, sizlere 15,6 L silindir hacmi sınıfında motorlar (OM 473) ile sunulur.