Actros

Uzun yol taşımacılığının yıldızı Mercedes-Benz Actros, güvenlik, konfor ve verimlilik noktasında geleceğin değerlerini bugünden yakalayan bir kamyon ve muhteşem bir çalışma arkadaşıdır. Mercedes-Benz Actros’un eşsiz bir konfor sunan sürücü kabini ve pratik aksesuarları, en uzun rotaları bile keyifli bir hale getirir. Yeni yol arkadaşınız Actros, konfor ve güvenlik kadar ekonomik verime de odaklanır ve düşük yakıt tüketimi ile maliyetlerinizi azaltır.

Yeni nesil Mirror Cam ile geliştirilen aerodinamiği sayesinde %1,3 oranında daha düşük yakıt tüketimi sağlarken, Actros’un 3. Nesil OM 471 motoru da %4 oranında yakıt tasarrufuna olanak tanır. Yakıt ekonomisini gözeten sürüş programlarıyla benzersiz bir uyum içerisinde çalışan motor, uzun mesafeleri en yüksek verimlilikle kat etmenizi sağlar. 

Uzun yol taşımacılığı ve ağır yük dağıtım taşımacılığı için Actros'ta azami 460 kW (625 BG) motor gücü ve 3000 Nm torkluk bir çekiş kuvveti hizmetinize sunulur.

Actros, sürücünün verimini artırmak için ona konforlu bir yaşam alanı sunar. Standartların üstünde bir sürüş deneyimi ile sürücüye kendini özel hissettiren Actros, rahatlığıyla öne çıkan dinlenme alanında sürücü kabinindeki LED ambiyans aydınlatmalarına, eşsiz iç donanımıyla harika bir sürüş deneyimi sunar.