Süspansiyonlarınızda Sorun Olabilir mi?

Süspansiyonlarınız yolculuğunuzu daha konforlu hale getiren ve stabil bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Yoldaki engebeyi filtreleyerek araca ve araç içine minimum şekilde aktarım sağlar, bu sayede siz de sürüşün keyfine varabilirsiniz. Bu sürüş keyfinizin bozulmaması adına bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir.

1. Sesler

Aracınızın durup kalktığı durumlarda, tümsek ya da çukur geçişlerinde anormal bir ses duyuyorsanız, bu aracınızın süspansiyonlarında teknik bir problem olabileceğinin işaretlerinden biridir.

Geçişlerde meydana gelen hareketlerde çıkan sesler amortisörün aşınmış olmasından ya da gerekli bakımların yapılmamış olmasından kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda doğrudan servisiniz ile iletişime geçerek sorun tespiti yaptırmanızı ve gerekli bakımları gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

2.Kontrol

Aracınızın direksiyon hakimiyetinde sorun mu yaşıyorsunuz? Düşük hızlarda bile araç içerisinde bir titreme mi meydana geliyor? Bu durumların sebebi de amortisörlerinizden kaynaklanıyor olabilir. Kontrollü ve güvenli bir sürüş deneyimi için mutlaka süspansiyonlarınızı kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

3.Sarsıntı

Çukur ve tümsek geçişlerini eskiye nazaran daha da çok hissediyorsanız bu da sorun belirlemek için bir diğer neden olabilir. Çünkü zaman içerisinde aracınızda oluşan bu sarsıntılardaki artış, süspansiyonlarınızın görevini tam anlamıyla yerine getirmediğini gösterir. Bu durum ise ilerleyen zamanda daha büyük sorunlara neden olabilir.

4.Balans

Aracınızın merkez noktasındaki kayma ya da bir tarafa daha fazla yüklenmesi durumu doğrudan süspansiyonlarınız ile ilgili bir problemi işaret eder. Bu nedenle teknik çözümü için hemen bir yetkili servise başvurmanız gerekmektedir.

Koluman Yanınızda!

Aracınızın tüm periyodik bakımları, sorun tespitleri ve onarımları Koluman servislerinde alanında uzman yetkili personeller ile gerçekleştirilir. Sorunlarınız uzmanlar tarafından belirlenir ve orijinal parçalar ile garantili bir hizmet sunulur.

Sürüş konforunuzun sürekliliği için Koluman servisleri her zaman yanınızda.

Koluman’ın bakım ve onarım hizmetlerinden yararlanmak üzere online servis randevusu almak için tıklayın ya da bizimle iletişime geçin.