Yönetim Sistemleri Politikalarımız

KOLUMAN Motorlu Araçlar A.Ş’nin tüm şubeleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi; TS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında TÜV akreditasyonlu belgeye sahip olup; bu sistemleri tüm iş süreçlerinde başarıyla uygulamaya devam etmektedir.

Entegre Yönetim Sistemi Politikamızın ilkeleri;

Müşteri Memnuniyeti

Amacımız; iç ve dış müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz karşılayarak müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamaktır.

Teknoloji Kullanımı

Hedefimiz; sektördeki yenilik ve teknolojik gelişmeleri aralıksız takip ederek, işgücü, ürün ve hizmette kaliteyi, tüm organizasyon için ortak bir kültür haline getirerek sürekli iyileştirmektir.

Çalışanların Katılımı

Başarımızın temelini; tüm çalışma arkadaşlarımızın daha fazla sorumluluk üstlenmesi ve etkin katılımını sağlayarak ortak bir kurum kültürü yaratmak oluşturmaktadır. Toplam kalite anlayışı doğrultusunda kalitemizi sürekli iyileştirmek hepimizin temel sorumluluğudur. Çalışanlarımız ISO 9001, 14001 ve TS 18001 (OHSAS) sistemlerine uyumlu ve destekleyici anlayışla görev yapmaktadırlar.

Çevreyi Koruma

Yaşadığımız çevreyi ona zarar verebilecek her türlü etkenden korumamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu amaçla çevreyi korumaya yönelik, yasal mevzuatlar çerçevesinde en uygun malzeme ve tekniklerin seçilmesi temel prensibimizdir.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği

İşçi sağlığı ve iş güvenliği yasal mevzuatının ve iş etiğinin gereklerini yerine getirmek, tehlikelerimizi belirlemek, risklerimizi değerlendirerek yok etmek ya da kabul edilebilir seviyeye indirmek hedefimizdir.

Yönetim Sistemlerinin İyileştirilmesi

Tüm bölümlerimizin, sürekli ve ortak çalışmasıyla yönetim sistemlerimizi günün değişen koşul ve beklentilerine uygun bir şekilde geliştirmekteyiz.