Kullanılmış Araç Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tabi ki hepimiz kullanılmış bir otomobilden ziyade sıfır bir otomobil almayı tercih ederiz ancak bu durum her zaman mümkün olmayabilir. Yeni ya da kullanılmış bir otomobil alırken öncelik aracın orijinaline olan güvendir ve bu güven Mercedes-Benz adı ile yıllardır zirvede yerini korumaktadır.

Yeni otomobil alımlarınızda garanti ve sigorta gibi bir çok koruyucu paket ile araçlarınız sizlere sunulurken, kullanılmış araçlarda her zaman bu şekilde bir durum ile karşılaşamayabilirsiniz. Bu nedenle sizler için kullanılmış araç alımlarınızda yol göstermesi adına bazı ipuçları hazırladık;

1.Aşınma ve Paslanma

Araçlarda en önemli faktörlerden biri paslanmadır. Araçlarda koruyucunun (boyanın, kaplamanın) aşındığı ya da kalktığı alanlarda paslanma olma ihtimali de artar. Paslanma yayılmaya ve alanı genişletmeye müsait bir oksitlenme yapısıdır. Bu nedenle aracın farklı bölgelerinde bu gibi durumlara denk gelirseniz mutlaka bir profesyonelden konu ile ilgili destek alın.

2.Raporlar

Aracın teknik ve fiziki özelliklerini inceleyebilmeniz adına güvenilir servislerden alacağınız raporlar önemlidir.

3.Araç Geçmişi

Alacağınız aracın yetkili servislerde yapılmış bir bakım geçmişi olup olmaması önemli bir etkendir. Bu sayede kullanımdan kaynaklı bir problem olup olmadığını anlamanız daha mümkün olacaktır.

4.Denk Araçlar

Aynı yıl, model ve segmentteki diğer araçlar ile karşılaştırarak teknik, iç ya da dış donanım özelliklerini karşılaştırın ve alacağınız aracın bu özellikleri karşıladığından emin olun.

Koluman 2. El

Bir diğer önerimiz ise bu gibi konular ile uğraşmadan Koluman 2. El’e gelin ve sizler için özenle seçilmiş ve tüm bakımları yapılmış garantili otomobillere sahip olun. 

Koluman 2. El sertifikalı araçlar ile yolculuğunuz daha yeni başlıyor.