Mercedes-Benz Araçlarda Güvenlik Sistemleri

Lüksü eşsiz bir güvenlikle birlikte sunan Mercedes-Benz otomobiller, kazaları önleyen özellikleri sayesinde trafikte en güvenli yolculukları yapmanızı sağlamak üzere tasarlanıyorlar. Kazasız sürüşü önemseyen Mercedes-Benz, otomobillerinde güvenliği daima ön planda tutuyor ve tüm araçlarını son teknoloji güvenlik sistemleriyle donatıyor. 

Aracınızı son derece güvenli kılan ve deneyimli mühendislerin gerçekleştirdiği pek çok testle kontrol edilen sistemler, yalnızca sizin değil trafikteki tüm araçların güvenliğine katkı sunuyor. Bir Mercedes-Benz otomobil sahibi olmayı düşünüyor ya da sahip olduğunuz Mercedes-Benz otomobilin güvenlik özellikleriyle ilgili daha bilgi sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Biz de Mercedes-Benz araçlarda bulunan güvenlik sistemleri hakkında bilgileri sizin için derledik.

Mercedes-Benz Kaza Güvenlik Sistemleri

1-PRE-SAFE® Sistemi:

Bu sistemde bir sensör sayesinde olası bir çarpışma önceden tespit edilir ve emniyet kemeri gerilir, koltuk başlığı otomatik olarak güvenli bir pozisyona ayarlanır ve camlar hemen kapalı duruma gelir. 

2-Aktif Mesafe Asistanı DISTRONIC® Sistemi:

Öndeki aracı güvenli bir mesafeden takip etmek, trafikte uygulanması gereken en önemli güvenlik önlemlerinden biridir. Doğru takip mesafesini koruduğunuzda güvenli bir sürüşün ilk adımını atmış olursunuz. Mercedes-Benz aracınızdaki bu sistem, önünüzdeki araçla güvenli bir takip mesafesi oluşturmanıza yardımcı olur. Böylece aracınız sizin için güvenli mesafeyi daima korur.

3-ATTENTION ASSIST Sistemi:

Sizi yoran uzun yolculuklar sonrasında dikkatiniz daima Mercedes’inizde kalacak. Attention Assist, siz aracı kullanırken dikkat ve yorgunluk seviyenizi takip eder. Aracınızla etkileşiminizi izler ve bir dikkatsizlik anında aracın kontrolüne müdahil olur. Direksiyonu dengeler, sizi dinlenmeniz için durmaya teşvik eder. 

4-Uyarlanabilir Uzun Far Yardımı:

Mercedes-Benz araçlarda bulunan uyarlanabilir uzun far asistanı, farlarınızı trafikteki diğer sürücüleri rahatsız etmeden en net görüşü sağlayabileceğiniz şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Keskin görüş kamerası sayesinde karşıdan gelen sürücülerin gözünde kamaşma yaratmayacak biçimde aydınlatmayı en üst seviyeye çıkarabilir.