Mercedes Araçlar için Bakım Önerileri

Mercedes-Benz aracınız, kullanıldığı her gün farklı çevresel etkilere maruz kalır. Gelmek üzere olan yağmurlu, çamurlu ve karlı günlerde düşünüldüğünde bu etkinin daha da arttığı kesin. Yine de ikinci el ya da sıfır aracınızın ilk günkü gibi temiz ve kusursuz görünmesini sağlamak elinizde. Bunun için arabanızın günlük bakımını ihmal etmemeniz önemli. Tabii bir de hangi bakım ürünlerini kullanacağınız… 

Orijinal Mercedes-Benz bakım ürünleri sayesinde aracınız bir yıldız gibi parlar; çevresel faktörlerden kaynaklanan yıpranmalarla aracınızın değer düşmez. Peki bu Mercedes bakım ürünleri nelerdir? Ve nasıl kullanılmaları gerekir? Mercedes-Benz aracınız için günlük bakım önerilerini sizler için derledik.

Araç Bakım Önerileri:

1- Araba Şampuanı

Parlak ve temiz bir görünüm için aracınızı araba şampuanı ile köpürterek yıkayın. Aracınızın yeni gibi görünmesini istiyorsanız bu şampuanı kullanırken aşındırma yapmayacak bir sünger ve durulamada bolca tazyik sağlayacak bir hortum başlığı çok işinize yarayacaktır.  

2-Araba Cilası 

Aracınızın üzerinde bulunan izleri, buğulanmaları ya da hafif hasarları kapatabilecek araba cilası, Mercedes-Benz aracınızın bakımı için olmazsa olmaz bir üründür. Bu ürün aracınızın rengini ve parlaklığını artıracak ve orijinal boyayı koruyacaktır. Böylece buğulanma ve iz olmadan aracınızın dış yüzeyinin yıldız gibi parlamasını sağlayabilirsiniz. 

3-Mikrofiber Bez

Aracın içi ve dışı için parlaklık sağlayan en önemli yardımcılardan biri de mikrofiber bezdir. Bu süper yumuşak özel kumaş parçası, cam benzeri yüzeyleri temizlemek için cilalamadan sonra kullanılmalıdır. Mikrofiber bez mükemmel detayları ortaya çıkarır; yüksek kaliteli ve yumuşak yapısıyla tüm yüzey lekelerini temizleyerek üstün bakım sağlar. Yeniden kullanılabilir bir yapısı vardır, böylece sonraki bakımlarınızda da aynı bezi yıpranana dek kullanabilirsiniz. 

4-Suni Deri Bez

Aracınızın içini ya da dışını iz bırakmadan temizleyen ve parlaklık veren efsanevi bir bez. Deri üzerinde de cam üzerinde de etkisi oldukça iyidir. 

5- Jant Temizleyici

Bu malzeme, jantlarınıza göz alıcı bir parlaklık kazandırır. Aktif fren tozu ve yağ kalıntılarını temizler. 

6-Kumaş Döşeme Temizleyici

Bu ürün aracınızın iç kısmı için tasarlanmıştır. Aracınızın ön panel, konsol, tavan ve iç kapı panellerindeki tozu ve kiri temizler. Döşeme renklerinin canlı olmasını sağlar ve alerji önleyici yapısıyla sağlığınızı korur. Kir ve kötü kokuları giderir.  

7-İç Cam Temizleyicisi

Aracınızın camını içerden silerken kullanabileceğiniz bu ürün kiri, yağı ve nikotin kalıntılarını yok eder, buğulanmayı önleyerek kışın daha güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlar. Ayrıca alerjik bünyeler için zararsızlığı kanıtlanmış bir üründür.

8-Deri Bakım Köpüğü

Hemen eskiyebilecek yapıları nedeniyle deri döşemelere daha hassas bir bakım yapmanız gerekebilir. Bu köpük deri döşemenizin ömrünü uzatacak, antistatik ve toz itici etkisiyle döşemelerinizin daha uzun süre temiz kalmasını sağlayacaktır. 

9-WinterFit Silecek Suyu Konsantresi

Hava sıcaklığı sıfırın altına düştüğünde sürüşünüzün kalitesini artırmak için kullanabileceğiniz en önemli bakım ürünüdür. Karlı ya da buzlu havada camda izlerin oluşmasını, su çıkışlarının buzlanmasını ve silecek suyunun donmasını kimse istemez. Bu bakım ürününü kullanarak hava sıcaklıkları sıfırın altında da olsa sileceklerinizin camları temizleyip araçtaki görüşünüzü artıracağından emin olabilirsiniz.

10-Buz Çözücü Sprey

Dondurucu, soğuk havalarda görüş kısıtlamaları yaşamamak ve daha sağlıklı sürüş gerçekleştirmek buz çözücü sprey ile mümkün.

Koluman Daima Yanınızda!

Mercedes-Benz aracınızda konforlu yolculuk yapmak için onun günlük bakımlarını özenle yapmanız çok önemli. Mükemmel bir bakım için de mükemmel bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Mercedes-Benz orijinal bakım ürünlerini kullanarak aracınıza mükemmel bir günlük bakım uygulayabilirsiniz. Mercedes bakım ürünlerine Koluman şubelerden ulaşabilir, online servis randevusu ile aracınızın diğer bakımlarını da yaptırabilirsiniz.

Online randevu için tıklayın.