Bir Mercedes-Benz Sahibi Olmanın 4 Avantajı

Herkesin hayalinde bir otomobil satın almak vardır. Dünyanın en ünlü ve güvenilir markalarından biri olduğu düşünüldüğünde, birçok insanın hayallerini süsleyen otomobilin bir Mercedes-Benz olması da çok doğal. Hayalinizdeki otomobile kavuşmaya çok yaklaştığınız o anda, hangi modeli seçerseniz seçin bir Mercedes-Benz sahibi olmanın sağlayacağı avantajların tümünü bilmiyor olabilirsiniz.

Lüks algısı, güvenilirlik ve sağlamlık ile ön plana çıkan Mercedes-Benz araçlardan birini satın aldığınızda sahip olacağınız avantajları sizler için derledik. 

Otomobil Satın Almanın İlk Adımı: Karar Aşaması

Hangi marka otomobil satın alacak olursanız olun, bu sürecin ilk adımı olan karar aşaması oldukça önemlidir. Yeni bir araç mı alacaksınız yoksa kullanılmış bir araç mı? İlk aşamada bu tercihi yapmak, sizi hızla sürecin bir sonraki adımına taşıyacaktır. Tabii bu tercihi yaparken asıl belirleyici faktör, ihtiyaçlarınız ve bütçeniz olacaktır. Sıfır kilometre mi, yoksa 2. el bir otomobil mi alacağınızı netleştirdikten sonra aracınızın segmentine karar vererek, sizi sonuca ulaştıracak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. 

Tercihiniz Mercedes-Benz A-Serisi, B-Serisi, C-Serisi, SUV, S-Serisi ya da geleceğin otomobillerinden biri olan EQ mu olacak? Otomobil segmentlerini detaylıca inceleyebileceğiniz blog yazımızı okumak için tıklayın.

Hayalinizdeki aracı netleştirmek için yararlanabileceğiniz harika seçeneklerden biri de Mercedes-Benz Online Showroom’udur. Mercedes-Benz Online Showroom’u gezerek, satışta olan sıfır kilometre ve kullanılmış araçları inceleyebilirsiniz. Hayalinizdeki aracı bulmak için Mercedes-Benz Online Showroom’a ulaşmak istiyorsanız hemen tıklayın.

Mercedes Mercedes-Benz Sahibi Olmanın Avantajları

Sıfır kilometre ya da ikinci el; A segmenti bir şehirli ya da arazinin hakimi bir SUV… Tercihlerinizi yaparken hepsinin en önüne alacağınız araç bir Mercedes-Benz olduğunda birçok avantaja sahip olacaksınız. İşte, bir Mercedes-Benz sahibi olmanın size sağlayacağı 4 önemli avantaj…

1-Sağlam ve Uzun Ömürlü 

Herhangi bir otomobili satın almadan önce, neden ona sahip olmak istediğinizi iyi düşünün. Sizin için prestij mi daha önemli, hız mı, yoksa güvenlik mi? Bunlardan herhangi biri sizin için daha fazla önem arz ediyor olabilir. Fakat hepsinden önemlisi, eğer sıkça otomobil değiştirmekten hoşlanan biri değilseniz, alacağınız aracın uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını önceliklemelisiniz.

Mercedes-Benz, dünya çapında sağlamlık ve dayanıklılık standartlarını belirleyen otomobilleriyle uzun ömürlü bir araç satın almak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Hem de bunu segment ve model farkı olmaksızın yapıyor. Ayrıca Koluman’ın sağladığı araç sigortası, servis, bakım ve orijinal parça desteği sayesinde Mercedes-Benz otomobiliniz daha da uzun ömürlü bir yatırıma dönüşüyor.  

2-Orijinal Parça ve Aksesuar Desteği

Mercedes-Benz, marka vizyonunu sağlamlık üzerine kurmuştur. Fakat ne yazık ki bazen istemesek de kazalar gerçekleşiyor ve elbette çalışan her araçta olduğu gibi otomobilinizde de mekanik aşınmalar meydana geliyor. Bakım ve onarımlarda orijinal olmayan, ucuz ve kalitesiz parçalar kullanıldığında ise otomobillerin sağlamlığı ve güvenliği büyük ölçüde zarar görüyor. Bu nedenle, yetkili servislerinde orijinal parça ve aksesuarlarla hizmet alabileceğiniz Mercedes-Benz araçlar, yine avantajlarını ortaya koyuyor.

Eğer almayı düşündüğünüz 2. el bir Mercedes-Benz ise bu noktada da aracın bakım ve onarımlarının orijinal yedek parça ve aksesuarlarla yapılıp yapılmadığını kontrol etmeniz büyük önem taşıyor. Çünkü, Mercedes-Benz otomobiller üretilirken tüm orijinal parçalar mükemmeliyetçi bir felsefe ile yerleştiriliyor ve uyumları karmaşık testler aracılığıyla mühendisler tarafından kontrol ediliyor. Birbiriyle uyum içinde çalışması gereken bu parçalardan herhangi biri uyumsuzluk yaratıyorsa aracın sağlamlığı ve dayanıklılığı da tartışmaya açık bir hale gelmiş oluyor.  

3-Yetkili Servis Desteği

Herhangi bir araç alırken servis ve teknik destek olanaklarının düşünülmesi oldukça önemlidir. Bir Mercedes-Benz otomobil satın almadan önce de bu detayı atlamamalı, nerelerde servisi olduğuna mutlaka bakmalısınız. Bağımsız bir tamirhane kullanırsanız orijinal parça ve aksesuar desteğinden mahrum kalabileceğinizi ve aracınızın bakım ve onarımlarında Mercedes-Benz hassasiyetiyle karşılaşmayacağınızı hatırlatalım. 

Bir Mercedes-Benz sahibi olduğunuzda, 4 bölgede 9 şubeye sahip olan Koluman yetkili servislerinin orijinal parça ve aksesuar desteği, Mercedes-Benz kalitesiyle her an yanınızda yer alır.

4-Sigorta Avantajları

Bir Mercedes-Benz satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir başka önemli konu da kasko maliyetleri. Sahip olacağınız Mercedes-Benz’in sigorta hizmetini de Koluman’dan alarak, Mercedes-Benz aracınız için avantajlı kampanya fiyatlarından yararlanmanız mümkün. Ayrıca, otomobilinizin kaskosunu Koluman’da yaptırdığınız aşağıdaki avantajları da elde edersiniz.

  • Araç onarımları sırasında size ikame araç sağlanır. 
  • Mercedes-Benz standartlarına uygun onarımlar yapılır.
  • Tek poliçe ile 4 yıla kadar sigorta imkanı sunulur.
  • Cam hasarlarında servislerde ücretsiz cam değişimi yapılır ve orijinal cam ile değiştirilir. 

Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızı okumak için tıklayın

Koluman Daima Yanınızda!

Hayalinizdeki Mercedes-Benz aracı almak istediğinizde Koluman, tüm şubeleri ve profesyonel çalışanları ile yanınızda. Modeller ve kampanyalarla alakalı detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin