Mercedes-Benz Kamyonlar için Acil Yol Yardım Önerileri

Şoförün konforunu daima ön planda tutan Mercedes-Benz kamyonlarıyla seyahat etmek özellikle uzun yolda, gerçekten güzel bir deneyimdir. Bu harika yolculukta, acil yol yardım hizmeti, herhangi bir aksilik çıkması durumunda sorununuz için hızlıca çözüm üretilmesini sağlar. 

Mercedes-Benz markalı kamyonların güvenilirliği, geliştirme aşamasından itibaren gözetilir. Aracın her bir yapısal parçası, kamyonun genel sistemiyle birlikte kontrolden geçer ve tüm kamyonlar; dayanıklılık, uzun ömürlülük ve güvenlik testlerine tabi tutulur.  

Kamyonunuzun konforu ne kadar yerinde olursa, yolculuğunuz o kadar iyi, hedefinize varışınız o kadar sorunsuz olacaktır. Bazen kamyonunuz yolculuk esnasında arızalanabilir. Bu durum stres altına girmenize neden olabilir. Fakat Mercedes-Benz’in gelişmiş yol yardım sistemleri içinizin daima rahat olmasını sağlayacaktır. 7/24 yol yardımı, kendinizi ve teslimatınızı her an güvende hissetmenize olanak tanır.

Mercedes-Benz kamyonunuzun arızalanması ve yolda kalması durumunda 7/24 yol yardımı size ulaşana dek, basit önlemler alarak kendinizin ve trafiğin güvenliğini sağlamanız gerekecektir. Böyle bir durumda kötü bir kazaya sebep olmamak adına ilk etapta alabileceğiniz önlemleri, yazımızda sizler için derledik.

1-Mercedes-Benz Kamyonunuzu güvenli bir noktaya ulaştırın.

Panik hali bazen, içinde bulunduğunuzdan daha kötü durumların ortaya çıkmasına yol açabilir. Sakin olun ve kamyonunuzu sizin için daha güvenli bir yere taşıyın. Yolda kalan aracınız, arkasında yoğun bir trafiğe neden olacağı için onu yolun dışına çıkarmanız yaşanacak olumsuz durumları en aza indirgeyecektir. 

Mercedes-Benz Service24h, yolunuza kaldığınız yerden devam etmeniz için yılın 365 günü, 24 saat boyunca yardım etmeye hazır. 

2. Acil durum işaretleyici yansıtıcı üçgeninizi ortaya çıkarın.

Aracınız arıza yaptı ve yol yardımın gelmesini bekliyorsunuz. Siz bunun farkındasınız ama yoldan geçen diğer araçların sürücüleri yaşadığınız zorluktan habersiz ve trafik biraz yoğun. Bu durumda bir kargaşaya neden olmamak ve zor durumda olduğunuzu yoldan geçen diğer araçlara gösterebilmek için tehlike ışıklarınızı yakın ve acil durum işaretleyicilerini kamyonunuzun durduğu yerin biraz önüne ya da arkasına konumlandırın.

Böylece karşıdan gelen araçları, yolun kenarında hareket etmeyen bir kamyon olduğuna dair uyarmış olacaksınız. Açtığınız tehlike ışıkları ise, sizin için gelecek yol yardım ekiplerinin, kamyonunuzu hızlı bir şekilde bulmasına yardımcı olacaktır. Yolda görüş mesafesi düşükse, yan park ve dörtlü ikaz ışıklarınızı da açık tutmanız sizin ve yoldan geçen diğer araçların güvenliği için iyi olacaktır. 

3-Yol yardımı beklerken dışarıda durmayın.

Mobil yol yardım hizmetini beklerken kamyonunuzun içinde kalmalısınız. Çünkü, böyle bir durumda sizin için en güvenli bekleme noktası kamyonunuzun içidir. Yardım ekibi geldikten sonra, onarım sırasında aracınızda kalma veya bulabileceğiniz en yakın ticari kuruluşa gitme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Şayet başka bir yere gidecekseniz, cep telefonu numaranızı kamyon tamir servisine bıraktığınızdan emin olun ve araçta herhangi bir değerli eşya ve yatak üzerinde cama düşerek kırılmasına sebebiyet verecek sert eşyaları bırakmayın.

4-Otoyoldan çok uzakta iseniz emniyeti arayın.

Yol yardımına hemen ulaşamıyorsanız ve pek de işlek olmayan tâli bir yolda, ıssız bir bölgedeyseniz, öncelikle emniyet güçlerine haber vermeye çalışın. Onlar size gerekli desteği sağlayacak ve sizi daha güvenli bir yere ulaştıracaklardır. Ailenizle birlikte seyahat ediyorsanız ya da kendinizi herhangi bir nedenle güvende hissetmiyorsanız da bu seçeneği kullanabilirsiniz.  

5-Koluman, acil durumlarda yanınızda.

Koluman mobil uygulaması, acil durumlarda tek bir tuşla yardım almanızı sağlar. Herhangi bir olağanüstü durumda Koluman servislerine ulaşmak istediğinizde, tek bir mobil uygulama üzerinden tüm işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İçinde bulunduğunuz acil durum sona erdikten sonra aracınızı götürmek için bir servis randevusu talebi oluşturabilir; arızaya neden olan sorunun çözümü için aracınızı ilk fırsatta, Koluman’ın deneyimli ekibine emanet edebilirsiniz. 

Günümüzde yollar ve teknolojik donanımlarıyla kamyonlar eskisine oranla çok daha güvenli olsa da beklenmedik aksilikler her zaman ortaya çıkabilir. Böyle anlarda sakin kalıp, size yardım etmesi için önceden belirlediğiniz kişi ya da kurumlara başvurmanız yararınıza olacaktır.

Yolda kalan bir kamyon, kendi sürücüsü dışında diğer araç kullanıcıları için de sorun yaratabilir. İşlek bir otobanda yaşadığınız bir sorun, yeterince dikkatli davranmadığınızda başkalarının güvenliğini de tehlikeye atacaktır. Böyle durumlarda, kamyon sürücüsünün sahip olduğu bilgi ve donanım da önemlidir. Sürücünün yol yardım ekiplerine araçta oluşan arıza şeklini, arızanın bölgesini, arıza uyarı ikazlarını tam olarak iletmesi ve aracın yolda kaldığı bölge ve mevkii net bir şekilde yol yardım ekiplerine iletmesi, verilecek olan yol yardım hizmetinin hızlı bir şekilde sonuçlanması için belirleyici faktörlerdir.

Herhangi bir arıza durumda kamyonunuzun sigortasının olup olmadığı, garantisi süresi ve yol yardıma hemen ulaşabilmesi oldukça önemlidir. Mercedes-Benz kamyonunuz ile yaşayabileceğiniz tüm sorunların çözümü için Koluman ile iletişime geçin. 

Koluman mobil uygulamasını indirin, acil durumda tek tuş ile bize ulaşın!

Apple Store

Android